Co powinien mieć dobry komputer gamingowy?

Komputery gamingowe muszą być naprawdę dobrymi maszynami, jeśli chcemy odczuwać satysfakcję z grania w gry. W przeciwieństwie do komputerów biurowych komputery gamingowe muszą być wyposażone w bardzo dobre podzespoły, bo tylko one zapewnią nam satysfakcjonującą pracę komputera podczas grania. W końcu nic tak nie denerwuje podczas grania, jak problemy techniczne. Wybierając komputer gamingowy, jesteśmy w stanie tego uniknąć, a przynajmniej zminimalizować ryzyko jakichkolwiek problemów.

Jakie cechy powinny mieć komputery gamingowe?

Przede wszystkim dobry komputer gamingowy powinien mieć minimum 4-rdzeniowy, a najlepiej, jeśli miałby 6-rdzeniowy lub 8-rdzeniowy procesor. Jeśli wybierzemy komputer gamingowy, który ma procesor 2-rdzeniowy, istnieje spore ryzyko, że dużej ilości najnowszych gier, wcale nie uda się nam poprawnie uruchomić. Dobry procesor zapewnia nam płynne funkcjonowanie gier i innych aplikacji oraz przyspiesza wszystkie działania, które wykonujemy na komputerze.

Komputery gamingowe powinny też mieć bardzo mocne karty graficzne. Ponieważ rynek kart graficznych zmienia się bardzo dynamicznie, ciężko jest obecnie wskazać najlepszy model, jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. Minimalna pamięć graficzna, jaką powinna mieć nasza karta graficzna to 2 GB. Ponownie tak jak w przypadku procesorów im więcej, tym lepiej. W przypadku, gdy zależy nam na graniu w wyższych rozdzielczościach lepiej wybrać kartę graficzną, o pamięci graficznej 8 GB. Wtedy nasz komputer gamingowy, będzie nam się dłużej sprawdzał.

Komputery gamingowe powinny też mieć bardzo szybki dysk, najlepiej SSD. Szybki dysk zwiększy wydajność naszego komputera oraz przyspieszy wszystkie procesy związane z obsługą danych zapisanych na dysku. Wiele osób decyduje się też na używanie 2 dysków — jednego szybszego, jedno wolniejszego. Jest to też ciekawe rozwiązanie warte, chociażby rozważenia.

Inne ważne elementy komputera gamingowego.

W przypadku komputerów gamingowych dużo bardziej niż w przypadku komputerów biurowych ważne jest odpowiednie chłodzenie pracujących podzespołów. Chłodzenie w dużej mierze wpływa na wydajność naszego komputera, a tym samym na naszą przyjemność z grania. Dobry wentylator w komputerze gamingowym to klucz do sprawnego funkcjonowania maszyny. Komputery do gier pobierają też sporo mocy, dlatego dobrze jest wybrać sprawdzony i odpowiedni zasilacz. Dobry zasilacz nie przekłada się na wydajność w grach, jednak warto spokój, że z naszym komputerem gamingowym, będzie wszystko dobrze, podczas gdy my będziemy się oddawać rozgrywce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *