Jak urządzić nowoczesne biuro?

Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń do pracy bez wątpienia wpływa na postrzeganie firmy przez osoby z zewnątrz. Jednak wystrój pomieszczeń musi być również dopasowany do potrzeb pracowników. Dlatego warto zastanowić się, jak powinno wyglądać nowoczesne biuro. Ważne są zarówno komfortowe, ergonomiczne meble, jak i praktyczne oświetlenie, a nawet kolory ścian. Wiele zależy również od układu architektonicznego wnętrza, jednak z pomocą współczesnych rozwiązań możliwe jest osiągnięcie estetycznych, funkcjonalnych efektów.

Minimalistyczne wnętrza

Nowoczesne biuro to ciekawie zaaranżowana przestrzeń, w której znajduje się miejsce na niebanalne rozwiązania. Projektanci wnętrz często sugerują urządzenie wnętrz w stylu minimalistycznym. Oszczędna forma przy jednoczesnej prostocie środków wyrazu sprawia, że właśnie tę stylistykę coraz częściej widuje się w nowoczesnych biurach. Monochromatyczne pokoje, surowe ściany i ograniczone do minimum ozdoby sprawiają, że biuro cechuje poczucie ładu i spokoju. Ważne są również zabudowane szafy czy regały, które umożliwiają bezpiecze przechowywanie dokumentów i innych poufnych treści. Minimalistyczne nowoczesne biuro to również przeszklone ściany i ciemne lub stalowe sprzęty.

Biuro w stylu postindustrialnym

Stal dominować będzie również we wnętrzach urządzonych w stylu postindustrialnym. Budynki poprzemysłowe adaptowane na pomieszczenia mieszkalne w wielkich metropoliach wypracowały charakterystyczny, z daleka rozpoznawalny styl. Zabudowa loftowa wyróżnia się wykorzystaniem naturalnych materiałów i surową stylistyką. Tego typu styl doskonale będzie więc wyglądał w nowoczesnym biurze. Wnętrza sprawiają wrażenie niezwykle przestronnych. Jasne, często drewniane podłogi, ogromne, poprzedzielane metalowymi szprosami okna i nieotynkowane ściany są wyróżnikiem postindustrialnych pomieszczeń. Równie ważny jest dobór barw. We wnętrzach dominują odcienie szarości, bieli i beżu, zdarzają się również akcenty grafitowe lub granatowe. Nowoczesne biuro jest jednak jasne, surowe, lecz przy tym niezwykle eleganckie i praktyczne.

Funkcjonalne wyposażenie

Podstawą wyposażenia każdej siedziby firmy są wygodne, a przy tym trwałe meble. Biurka i fotele powinny przede wszystkim odpowiadać potrzebom pracownikom. Szczególny nacisk należy więc kłaść na praktyczny aspekt sprzętów. Praca siedząca wymaga pozostawania przez dłuższy czas w jednej pozycji, stąd też nowoczesne biuro wyróżniają ergonomiczne, funkcjonalne meble. Niezwykle ważne jest również przyjazne dla wzroku oświetlenie. Tradycyjne żarówki coraz częściej zastępowane są lampami ledowymi, które charakteryzuje również duża energooszczędność. Wystrój nowoczesnego biura jest jednak spójny, a poszczególne elementy są do siebie dopasowane. Barwy są zazwyczaj stonowane, utrzymane w neutralnej kolorystyce. Zdarzają się jednak mocne akcenty w postaci pojedynczych, barwnych plam.