Jak wybrać krzesło komputerowe ?

Kilka porad przy kupowaniu krzesła biurowego.  Jak wybrać krzesło komputerowe

Kupując krzesło biurowe, zwróć uwagę na następujące aspekty: Max, nasz konsultant ds. Ergonomii, udziela wskazówek dotyczących zakupów ergonomicznych krzeseł biurowych. Jak wybrać krzesło komputerowe – czytaj dalej.

Okres próbny i dalsze informacje

W naszym dziale produktowym znajdziesz duży wybór ergonomicznych krzeseł biurowych. Nasza lista kontrolna na końcu tego artykułu zawiera podsumowanie 20 najważniejszych wymagań dotyczących ergonomicznego krzesła biurowego

Dobrze dobrane, przyjazne dla kręgosłupa krzesło biurowe zapobiega nieprzyjemnym dolegliwościom, w razie potrzeby wspomaga proces gojenia, a także się opłaca:

Zdrowie jest zachowane. Jak wybrać krzesło komputerowe

Praca jest łatwiejsza, wiele zadań można wykonać szybciej. Unika się zakłóceń w sekwencji ruchów i zmniejsza się ulga lub zła postawa.

Podczas gdy ortopedyczne krzesła biurowe? wspomagają proces gojenia, źle dobrane krzesła biurowe mogą powodować spory dyskomfort. Dlatego ważne jest, aby wybrać krzesło biurowe, które najlepiej odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom. Decydujące znaczenie dla wyboru mają Twoje osobiste preferencje, rodzaj pracy, którą chcesz wykonywać i stres.

Wskazówka: nie testuj krzesła biurowego na stole, dopóki krzesło i stół nie zostaną już dopasowane. Krzesło należy dopasować do ciała, a nie do wysokości stołu.

Dopasowanie: dopasowanie do wymiarów ciała

Ergonomiczne krzesło biurowe można optymalnie dopasować do wymiarów ciała. Sposób dokonywania tych ustawień można znaleźć w naszym rozdziale „Krzesło biurowe: prawidłowe ustawienie”. Twój kompetentny doradca specjalistyczny w sklepie ergonomicznym doskonale o tym wie i pomoże Ci dostosować ustawienia w sklepie. Ale tutaj ponownie wymienimy dla Ciebie najważniejsze punkty.

Wysokość siedziska

Instrukcje dotyczące regulacji krzeseł biurowych. Ustawienie jest zawsze wykonywane od dołu do góry, w kolejności wymienionych punktów od 1 do 7. Dopiero na końcu mechanika dostosowuje się do masy ciała. 

Ustaw wysokość siedziska tak, aby udo tworzyło linię opadającą lekko w kierunku kolana. W tej pozycji siedzącej krzesło biurowe powinno nadal mieć miejsce na regulację w górę i w dół. Zwróć uwagę na zawieszenie głębokości siedziska, które amortyzuje ciężar ciała, gdy siadasz.

Głębokość siedziska i powierzchnia siedziska

Usiądź na krześle z bezpiecznym kontaktem z oparciem, a następnie sprawdź, czy trzy lub cztery palce trzymane na krzyż mieszczą się między zagłębieniem w kolanie a przednią krawędzią siedziska. Więc głębokość siedziska jest prawidłowo ustawiona. W zależności od wielkości i wagi ciała zalecane są siedzenia o różnych rozmiarach. Wybór opiera się na subiektywnych odczuciach.

Oparcie

Oparcie musi pasować do Ciebie pod względem wielkości i kształtu. Zwróć uwagę na swoje subiektywne odczucia. Aby oparcie mogło się rozciągać do tyłu, górna część oparcia nie powinna być zbyt szeroka i powinna być zaokrąglona do tyłu. Zaletą jest również ruchome zawieszenie. Sprawdź to, wyciągając ramiona w górę, a następnie odchylając się do tyłu. Oparcie nie powinno w tym przeszkadzać.

Każde oparcie oferuje tak zwane podparcie lędźwiowe? To jest jego dolny obszar, który jest zakrzywiony do przodu. To podparcie lędźwiowe można regulować niezależnie na wysokość lub regulując wysokość całego oparcia. Podparcie lędźwiowe musi zapewniać przyjemne, dobrze wyczuwalne i wyprostowane podparcie.

W zależności od kształtu i subiektywnego odczucia, podparcie lędźwiowe może znajdować się w zakrzywionym do wewnątrz obszarze dolnego odcinka kręgosłupa lub nieco głębiej na kostnym grzebieniu biodrowym. Ustawienie na grzebieniu biodrowym, mniej więcej na poziomie pasa, ma większy sens z ortopedycznego punktu widzenia.

Podłokietniki

Kupując nowe krzesło biurowe, powinieneś wybrać podłokietniki, które mają regulowaną wysokość i szerokość, dzięki czemu można je optymalnie dopasować do Ciebie. Decydujący jest również rozmiar: kiedy stawiasz krzesło biurowe do stołu, brzuch powinien najpierw dotykać krawędzi stołu, a nie podłokietników.

Tutaj ponownie najważniejsze kryteria dotyczące podłokietników w skrócie.

Regulacja wysokości: Ramiona muszą być odciążone, ale nie podnoszone do góry – w kierunku uszu.

Regulacja szerokości: zgodnie z szerokością ramion, tak aby ramiona nie musiały być rozstawione ani ograniczone przez podłokietniki.

Rozmiar: Zbyt długie podłokietniki zapobiegają staczaniu się blisko krawędzi biurka. Drobni ludzie muszą zwracać szczególną uwagę na krótkie lub zagłębione podłokietniki.

Stabilność: Podłokietniki są często używane do podparcia podczas wstawania.

Szyja lub zagłówek

To, czy będziesz podtrzymywać głowę, czy szyję, ostatecznie zależy tylko od twoich uczuć – najważniejsze jest to, że jest to wygodne. Pamiętaj jednak: szyja lub zagłówek muszą mieć regulowaną wysokość i głębokość do proporcji ciała i mieć wygodny kształt. Odradzamy nieregulowane peloty pod głowę lub szyję. Teraz już wiesz jak wybrać krzesło komputerowe z prawdziwego zdarzenia.