WordPress vs. Kreator stron. Gdzie najlepiej założyć własną stronę?

Najlepszy sposób na stworzenie własnej strony – kreator stron, czy WordPress?

Strony internetowe to coraz popularniejsza forma zaistnienia w Internecie. Ich zastosowanie jest praktycznie nieograniczone. Mogą one występować w formie bloga, sklepu internetowego, czy wizytówki firmy. Jednak dla osób niezaznajomionych z tematem stworzenie własnej strony może wydawać się dość trudne. Ale czy aby na pewno tak jest? Nie do końca. A zatem jak w prosty i szybki sposób założyć swoją własną witrynę internetową?

Dostępne metody

Przed rozpoczęciem działania warto zapoznać się z możliwymi opcjami. Zdecydowanie ułatwi to wybór tej najlepszej, najbardziej odpowiadającej Twoim potrzebom. Rozwiązania są w sumie dwa. A są nimi:

  • WordPress – jest to dostępna już od wielu lat platforma do zarządzania treścią na Twojej stronie. Początkowo była ona stworzona jedynie dla blogerów, jednak z czasem rozszerzyła swoje usługi, umożliwiając użytkownikom korzystanie z licznych wtyczek i motywów.
  • Kreatory stron – kreator taki to specjalnie przygotowane oprogramowanie, które ma na celu maksymalne zautomatyzowanie projektowania strony. Dzięki temu narzędziu mamy możliwość zarządzania własną witryną i jej publikację bez ręcznej edycji kodu.

 

Dostępne opcje już znamy. A teraz odpowiedź na kluczowe pytanie: Kreator stron czy WordPress? Dowiedz się, gdzie warto stworzyć stronę!

Kreatory stron vs WordPress

Aby podjąć odpowiednią decyzję, trzeba znać zarówno wady, jak i zalety każdej z opcji. Najważniejsze kryteria, jakimi powinno się kierować to:

  • prostota w tworzeniu strony – kreatory są zaprojektowane z myślą nawet o początkujących, którzy mogą nie mieć wystarczającej wiedzy, aby stworzyć swoją własną stronę. W tym celu są w nich umieszczone szczegółowe informacje i porady, z którymi poradzi sobie każdy. Projektowanie strony w WordPressie może okazać się nieco trudniejsze ze względu na konieczność posiadania pewnych umiejętności, bez których ani rusz.
  • Czasochłonność – WordPress przez to, że posiada wiele zaawansowanych, czasami zupełnie niepotrzebnych ustawień może znacznie utrudnić cały proces, przez co będzie trzeba poświęcić na niego więcej czasu.
  • Koszt – w cenę strony postawionej na WordPressie należy uwzględnić hosting, zakup domeny, certyfikat SSL oraz wiele innych funkcji. Ostateczny koszt wahać się może w granicach od 800 do nawet 1300 zł za rok. W przypadku kreatorów koszt taki rzadko przekracza granicę 400 zł.

Jaki kreator stron wybrać?

W internecie dosłownie roi się od przeróżnych kreatorów. Jednym z popularniejszych wyborów, który ceni sobie wiele osób, jest kreator BOWEE. Dzięki niemu stworzysz wysokiej jakości, porządną stronę. Jeśli zdecydujesz się właśnie na BOWEE, ich zespół z pewnością zadba o promocję i bezpieczeństwo Twojej strony. Dzięki temu w krótkim czasie może ona zyskać liczne grono odbiorców.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Projekt: „Internacjonalizacja firmy i promocja marki BOWWE”. Oś priorytetowa 3 Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie 3.3 Wsparcie promocji i internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw, Poddziałanie 3.3.3: Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand.