Zestawy prysznicowe podtynkowe – wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem!

Urządzenie sfery kąpieli wydaje się być mało skomplikowanym przedsięwzięciem. Jednak problem w postaci „wanna czy prysznic” to nie jedyny dylemat, przed jakim stoimy. Po jego rozstrzygnięciu przychodzi znacznie trudniejsze zadanie – wybór odpowiedniej armatury. W tej kategorii pole do popisu jest ogromne – armatura obejmuje bowiem różnego rodzaju elementy sanitarne, które można dobierać samodzielnie, tworząc różne komplety lub postawić na wygodniejszy sposób i wybrać gotowy zestaw prysznicowy.

Na co zwrócić uwagę wybierając zestaw prysznicowy podtynkowy?

Jeżeli zdecydujemy się na wybranie gotowego zestawu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim jest to głowica oraz korpus

Głowica jest jednym z najważniejszych elementów baterii. Świadczy ona nie tylko o jej jakości, ale także szczelności. Odpowiada ona za regulację wody, a także mieszanie wody zimnej z ciepłą. Głowice lepszej jakości posiadają tłumik lub sitko, których zadaniem jest wyciszenie szumu wody. Przeważnie mamy do czynienia z dwoma wymiarami głowic. Należy pamiętać, że im większa głowica, tym większy będzie przepływ wody. Możemy wyróżnić 3 rodzaje głowic:

  • Ceramiczne. Jest to najpopularniejszy rodzaj głowic. Są one wrażliwe na wszelkie zanieczyszczenia wody, jednak umożliwiają maksymalnie precyzyjne ustawienie siły przepływu oraz temperatury wody.
  • Suwakowe. Jest to już znacznie rzadziej spotykany rodzaj głowic, wypierany przez głowice ceramiczne.
  • Termostatyczne. Ten rodzaj głowic odpowiada za stałe utrzymanie temperatury wody.

Korpus jest drugim niezwykle ważnym elementem każdej baterii. Jego wykończenie może być różne – droższe wykonane są z mosiądzu, stali szlachetnej, złota czy niklu. Oprócz tego do wyboru mamy mnóstwo kształtów – wśród nich każdy znajdzie zatem taki, dopasowany do swojego stylu łazienki!

Rodzaje zestawów prysznicowych podtynkowych

Każdy zestaw prysznicowy podtynkowy składa się z kilku elementów. Jakie jednak znajdziemy gotowe zestawy?

  • Prysznic, drążek i wąż. Jest to rozwiązanie do istniejących już pryszniców; standardowy zestaw prysznicowy wzbogacony o drążek.
  • Deszczownica, słuchawka i wąż. Dzięki temu wariantowi Twój prysznic zmieni się w domowe SPA.
  • Bateria wannowa z zestawem punktowym. Ze względu na fakt, że rozwiązanie to posiada baterię, jest to propozycja do nowych instalacji. Rozwiązanie to sprawdzi się dla wszystkich osób, które uwielbiają brać kąpiele pod pierzynką piany, ale także od czasu do czasu lubią wziąć szybki prysznic. 
  • Zestaw prysznicowy z baterią termostatyczną. Wariant ten potrzebuje niewiele miejsca, a jest niezwykle praktyczny oraz wygody. Termostat zapewnia bowiem stałe utrzymanie temperatury wody. 
  • Bateria z deszczownicą i prysznicem ręcznym. Jest to opcja dla ceniących sobie wygodę. Takie rozwiązanie będzie doskonałym uzupełnieniem nie tylko każdego prysznica, ale i wanny.
  • Deszczownica, bateria termostatyczna oraz prysznic ręczny. Jest to zestaw prysznicowy, który zapewnia najwięcej możliwości, a także największy komfort. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *