Zbyt duża wyobraźnia czy realne zagrożenie – problem wyciekania danych.

Problemy współczesnego świata to nie tylko epidemie, katastrofy ekologiczne, klęski żywiołowe, konflikty międzynarodowe, przestępczość zorganizowana czy problemy ekologiczne. Jednym z poważniejszych zagrożeń, pojawiających się w dzisiejszym świecie stało się również wykradanie poufnych danych. Mimo stosowania najróżniejszych środków ostrożności kolejne informacje o wycieku danych, kradzieży czy ich wyłudzeniu, handlu danymi, jak grzyby po deszczu, pojawiają się w prasie, internecie, telewizji czy radio.

Do kogo kierujemy nasze usługi ?

Osoby, które mają nam je powierzyć, oczami wyobraźni, widzą swoje wyciekające dane, dzięki którym złodzieje kradną ich tożsamość, zaciągają na nich kredyt, wynajmują mieszkania, fundują sobie nowy telefon, zostawiając ich z niebotycznym rachunkiem. I choć brzmi to jak fragment z horroru, to tak naprawdę rzeczywistość bywa jeszcze bardziej brutalna, ponieważ pomysłowość przestępców, aby szybko zrealizować swoje zamiary bywa nieograniczona.

Wszystkie spółki, banki, firmy ubezpieczeniowe, placówki zdrowia, jednostki budżetowe dysponują niezliczoną ich ilością. Utrata jakichkolwiek informacji naraża je nie tylko na olbrzymie kary finansowe, wynikające z nieprzestrzegania przepisów RODO, a także, a może przede wszystkim, na utratę zaufania, bez którego trudno wyobrazić sobie odniesienie jakiegokolwiek sukcesu w biznesie, ponieważ klienci nie chcą korzystać z usług firm nie gwarantującym im bezpieczeństwa danych.

Zaufanie

Odbudowa zaufania w takiej sytuacji staje się niemożliwa. Dlatego trzeba cały czas pamiętać jak bardzo istotna jest ich ochrona w okresie, kiedy są potrzebne i wykorzystywane, ale nie można zapominać jak bardzo ważne jest niszczenie danych, kiedy stają się zbędne, aby ich nielegalne pozyskanie stało się niemożliwe a nas nie spotkały negatywne konsekwencje związane z ich utratą.

Nośniki danych

Nie ma znaczenie czy ich nośnikami jest tradycyjny papier, dyski twarde, płyty cd, różnorakie urządzenia pamięci USB czy cokolwiek innego. Zawsze musimy pamiętać, że to od tego komu powierzymy niszczenie danych zależy bezpieczne funkcjonowanie w ciągle zmieniającej się rzeczywistości. Sprzątanie archiwum zawalonego tonami zakurzonych dokumentów, przechowywanych zgodnie z przepisami, które można w końcu zutylizować, niszczenie danych zapisanych na dyskach i innych nośnikach, nie musi być męczące i czasochłonne, aby było skuteczne i profesjonalne. Zlecenie niszczenia danych przez firmę gwarantującą Państwu bezpieczeństwo i poufność są prostym i skutecznym rozwiązaniem, dlatego wyżej wymienione usługi warto zlecić specjalistom, których znajdziecie na selkea.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *